مهندس بختیار آهنی

کارشناسی ارشد هوش مصنوعی – فعال بازارهای مالی – کارآفرینی در بستر اینترنت

بختیار آهنی کیست؟

یک برنامه نویس با سابقه است که حدود 18 سال پیش یادیگیری برنامه نویسی را شروع کرد. بعد از چندین سال به کارآفرینی علاقمند شد و در آن حوزه شروع به یادگیری کرد در حال حاضر صدها سایت، ده ها پروژه ویندوزی، چندین پروژه اپلیکیشن موبایل ساخته است. حدود 5 سال است که در بازارهای مالی بورس تهران، ارزدیجیتال و فارکس مشخص به فعالیت و تدریس است. چندین سال است تدریس و یاد دادن راه های درآمدزایی و ایجاد کسب و کار در بستر اینترنت را شروع کردم.

مهندس بختیار آهنی

از کجا شروع شد؟

سال 1377 به کامپیوتر علاقمند شدم اما آن زمان کامپیوتر کم جای پیدا میشد و تقریبا نمیتونستی کانکشن اینترنت پیدا کنی. برای همین این علاقمندی یه کم عقب افتاد و به صورت رسمی سال 1382 شروع شد و برای اولین بار ویندوز کامپیوتر خودم را که آن زمان ویندوز XP تغییر دادم.

در کمتر از 4 سال برنامه نویسی و آموزش آن زمان توانستم سیستم هوشمند مدارس را بنویسم که شامل مدیریت ارزیابی دانش آموزان و اعلام آن به والدین از طریق تلفن می شد. آن زمان تلفن هوشمند مدارس هم به آن میگفتند و فروش وسیعی در استان کردستان، استان محل سکونتم داشت. بعد از آن با یکی از دوستان نرم افزار حسابداری هالین را شروع کردیم که هم تحت وب بود و هم تحت ویندوز و به جرئت میتوانم بگویم جزو بهترین نرم افزارهای حسابداری وقت بود. 

بعد از نرم افزار مدیریت کلینیک را نوشتیم و همچنین سایت فروشگاهی نبض کالا را راه اندازی کردیم.

اولین بار سال 1385 وارد دانشگاه شدم و با رشته کارشناسی ریاضی کاربردی شروع کردم. سال 1387 برای بار دوم هم زمان با رشته ریاضی، کارشناسی مهندسی نرم افزار را شروع کردم. در سال 1389 رشته مهندسی نرم افزار را به پایان رساندم و سال 1390 رشته ریاضی و در هر دو رشته توانستم لیسانس بگیرم.

سال 1394 وارد کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر(هوش مصنوعی) شدم و هم زمان شروع به فعالیت در بازارهای مالی کردم و در بازار بورس، ارزدیجیتال و فارکس فعالیت میکنم. چندین دوره آموزشی در این زمینه ساخته ام که یکی از بهترین های آن دوره ورود آسان به بورس، الماس ارز دیجیتال و سرمایه گذاری در طلا است.

سال 1396 فعالیت خود را با کلینیک جایروس با مدیریت دکتر مصطفی امیری شروع کردم و همچنان این همکاری تاکنون ادامه داشته است و در این زمان چند ساله توانسته ایم بیش از 50 سایت در زمینه های مختلف پزشکی بسازیم و چندین ربات پاسخو سوالات پزشکی و پروژه های هوش مصنوعی راه اندازی کنیم. 

یکی از پروژه ها که در حوزه آموزش است و همه میتوانند از آن استفاده کنند سایت آموزشی ویکی چرا است.

سایت فروشگاهی پوشاک جزیره یکی دیگر از پروژه ها هست که میتوان به آن اشاره کرد.

در طی این سال ها بیش از 5000 ساعت برنامه نویسی، کارآفرینی در اینترنت و سرمایه گذاری و معامله گری در بازار های مالی تدریس داشته ام.

کارشناسی ارشد هوش مصنوعی

تخصص اصلی من روی پردازش زبان های طبیعی(NLP) است. با حوزه آنالیز احساسات متن(Sentiment Analysis)، یادگیری ماشین(Machine Learning)، یادگیری عمیق(Deep Learning) و داده کاوی تخصص دارم.

بازارهای مالی

بیش از 5 سال در بازارهای مالی فعالیت میکنم. تمرکز اصلی روی ارزهای دیجیتال است اما بصورت حرفه ای در بازار بورس و فارکس نیز فعالیت میکنم. تمرکز من بیشتر روی تحلیل تکنیکال است.

کارآفرینی اینترنتی

بیش از 5 سال است شروع به گردآوری روش های درآمدزایی از اینترنت کردم و توانستم مجموعه کامل در این زمینه برای متخصصان و هم برای کسانی که هیچ تخصصی ندارند بسازم که بتوانند از اینترنت درآمد کسب کنند و به عنوان شغل روی آن حساب کنند. همچنین شیوه تبدیل ایده به کسب و کاری موفق یکی از کارهای است که چندین سال است روی آن کار میکنم.

به بالای صفحه بردن